Kuidas valida sobivat koolikotti?

juuli 28, 2022
Posted in kool
juuli 28, 2022 admin

Koolitarvete ostmise kõige keerulisem osa on tõenäoliselt hea koolikoti leidmine. Kuna koolitarvete kandmisest saab lapse igapäevane tegevus kooli ja koju liikudes, on äärmiselt oluline, et see oleks ennekõike mugav ja funktsionaalne. Rocca al Mare ja Kristiine keskustes asuv Rademar jagab nõuandeid, kuidas valida kooliks praktiline ja trendikas seljakott.
 
Tahes-tahtmata pole kõik kotid alati kvaliteetsed. Soovides osta lapsele head koolikotti, peaksid hindama selle kvaliteeti kõrgemalt kui selle välimust. Eriti oluline on valida lapsele hea koolikott, sest kehvema kvaliteediga valik väsib kiiremini. Kuna uueks kooliaastaks soovivad endale paljud uut seljakotti, uusi riideid ja ketse, siis ei tasu valiku tegemist jätta liiga hilja peale.
 
1. Vali sobiva suurusega koolikott
Kindlasti tuleks valikul lähtuda lapse pikkusest. Suurem kott mahutab rohkem asju, kuid on seevastu raskem. Näiteks ei peaks koolilaps kandma täiskasvanu suurusele disainitud seljakotti. See peaks istuma abaluude ja vöökoha vahele. Koti sobivuses on kõige parem veenduda seda selga proovides, lisades sinna sisse mõned isiklikud esemed.

2. Mugavus enne välimust
Mugavust kandmisel näitab hingav seljaosa ja laiad polsterdatud rihmad, mis ühtlasi toetavad õlgu. Eriti hea oleks, kui ka kõhu pealt saaks rihmaga koolikotti fikseerida. Ostes mugava koti väldid ebamugavusest tingitud valesti kandmist, mis võiks põhjustada seljavalusid. Valides kohe kvaliteetse toote ei pea muretsema, et järgmisel aastal juba uut oleks vaja.

3. Funktsionaalsus
Ranitsat valides on soovitatav lähtuda kahest asjast – mahutavusest, et kõik päevaks vajalik ära mahuks ning sahtlite ja vaheseinte rohkusest. Need aitavad raskust ühtlasemalt jaotada ning asju on mugav eraldada. Näiteks, kui vajad koolis arvutit, siis tasub valida seljakott, kus on olemas eraldi tasku sülearvuti jaoks, sest raskemad asjad tasub paigutada seljale lähemale. Asjade kuivana püsimiseks, näiteks vihma korral, jälgi, et kott oleks vetthülgavast materjalist.

4. Isikupärasta lapse koolikott
Lapsevanemana soovid kindlasti osta toodet, mida laps kasutaks aastaringselt, seetõttu tasub uurida ka lapse enda eelistusi. Lõpuks, kui sobiv trendika värvikombinatsiooni või silmapaistva mustriga, kuid samas kvaliteetne seljakott on leitud, lisa sinna isikupära loovaid võtmehoidjaid ja ripatseid, mis lapsele meeldiksid. Hea mõte on seljakotile lisada ka lõbus helkur, et muuta ohutumaks lapse kodutee ka pimedamal ajal.

Tagasi avalehele