Kuidas soetada esimesse klassi astuja stardivarustus soodsalt?

juuli 28, 2022
Posted in kool
juuli 28, 2022 admin

Esimesse klassi minev laps on suur rõõm lapsevanemale, kuid toob endaga kaasa ka mõneti peavalu tekitava teema – koolitarvete soetamine. Läbimõeldult koolitarbeid ostes väldid üleliigsete toodete ostukorvi sattumist ning jääd suurema tõenäosusega oma eelarve piiridesse.
Rocca al Mare ja Kristiine keskuses asuv Charloti pood annab soovitusi, kuidas jätkusuutlikult ja soodsalt soetada esimesse klassi mineva lapse koolitarbed.

1. Koosta ostunimekiri
Enne kooliasjade ostmist veendu, mida läheb täpselt vaja. Vahel on vajalike tarvete nimekirjad välja toodud ka kooli kodulehel. Nimekirja tegemine on kasulik, sest see aitab meeles pidada vajalike asjade ostmist ning väldib üleliigsete asjade ostukorvi sattumist.
Kui oled unustanud mõne vajamineva koolitarbe enne kooli algust ostmata, siis tasub häid pakkumisi jälgida ka pärast suuremat kooliostude tralli.

2. Vaata, mis sul juba olemas on
Kui sul on vanem laps, kes käis ka eelmisel aastal koolis, siis suure tõenäosusega on tal veel alles mõni vana komplekt värvipliiatseid, käärid, joonlaud või tühi vihik. Lapse koolilaua sahtlisisu sorteerides leiad kindlasti nii alleshoidmist väärt mälestusesemeid kui ka kasutuskõlblikke koolitarbeid. Ära kindlasti unusta juba leitud asju oma ostunimekirjast maha tõmmata.

3. Tee kooliostud ilma lasteta
Kindlasti mäletad viimast lastega poes käimist, kui ostukorvi jõudis nii mõnigi ebavajalik ese. Üksi ostunimekirja abil koolioste tehes pöörad sa vähem tähelepanu brändinimedele ja superkangelastest inspireeritud toodetele. Nii väldid nii mõnegi ebavajaliku koolitarbe soetamist ega kuluta rohkem, kui oled planeerinud.

4. Väldi arvamust, et odavam on parem
Uusi kooliasju ostes proovi mõelda nende kauakestvale väärtusele, sest odavamad asjad võivad igapäevase kasutamisega kiirelt ära väsida. Kordades lihtsam on kokku hoida kallima kodutehnika pealt, kui mõne-eurose pinali ostult. Samuti tasub vahel uurida õpetajate soovitusi näiteks kunstitarvete ostmisel, sest õpetajatel on juba kogemust erinevate toodete töökindluse ja efektiivsuse osas.

Tagasi avalehele